| Andrei9923 a întrebat:

Daca urmez profilul electronica automatizari la un liceu tehnologic si sa zicem ca iau bac-ul, am sansa dupa aceea sa urmez o scoala sau o facultate pentru a deveni pompier sau politist? Va multumesc mult!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu conteaza profilul din liceu. Trebuie doar media 8 la purtare, inaltime, stiinta de carte, sport si sa treci testul psihologic.

| GdX a răspuns:

Tu ai ce ai cu pompierii.Da poti sa te faci pompier, dar trebuie sa ai aptitudini fizice. Fa sport pe perioada liceului si sigur ajungi la pompieri. Bafta.

| ubox7007 a răspuns:

Da, trebuie sa fi bun la mate si la istorie, pentru politie iti trebuie sa stii ceva istorie, parca, adica trebuie sa dai niste examene + sa fi sanatos clinic si ai un examen si la sport, dar da, poti.

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Nu-l asculta pe salontanul!

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Salontanul e doar un troll idiot!