| andreeafnkle a întrebat:

Buna seara! Imi doresc foarte mult sa urmez o cariera in politie, iar anul acesta as dori sa ma inscriu la Academia din Bucuresti. In schimb nu gasesc informatii despre postul pe care il visez, si nu stiu ce departament sa aleg. Nu imi doresc sa fiu politist pe teren, operativ, nu doresc sa intervin fizic, visul meu este sa am munca de politie in birou. Ma gandeam la Politie Judiciara, dar nu stiu sigur care dintre toate departamentele ofera un post imediat dupa iesirea din academia strict la birou. Multumesc mult!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent de departament fiecare polițist va fi pus in situația sa mai faca munca de teren, razii, arestări etc.

| Silwian a răspuns:

Ai rude în poliție ceva? Daca nu ai.i ați gândul de ajunge direct in birou!?

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Si ai mei mi-au dorit ca sa ajung la birou dupa academie. 5 ani petrecuti la academie si dupa te poti juca remi linistita la birouwinking