| Cuuukii a întrebat:

Buna seara, oficial de maine incep practica, sunt la liceu economic si am nevoie urgent de :normele de protectie si securitatea muncii specifice profilului economic. am cautat pe net dar nu am gasit...
need helpbig grin

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Sunt norme specifice de securitate in munca si se refera la prelucrarea automata a datelor--- cum economisti folosesc calculatoarele, aceste norme specifice se refera strict la securitatea muncii cu aceste instrumente de lucru. Vezi aici un exemplu de asemenea norme specifice privind prelucrarea automata a datelor :http://www.scribd.com/......-a-datelor Chiar daca acestea sunt redactate pentru salariatii RATB, ele sunt GENERAL VALABILE pentru toti cei care lucreaza cu un calculator. Oricum, firma la care faci practica, are aceste norme deja redactate si pe care obligatoriu ca, la inceperea practicii, sa fii instruit asupra lor de catre responsabilul cu protectia muncii din acea firma.