| Eastwood a întrebat:

Buna seara TPU, as vrea sa urmez facultatea din Sibiu, Lucian Blaga cu profilul Asistenta sociala.
Intrebarea mea este, ce job sau joburi ar iesi din aceasta meserie, una de viitor?

Răspuns Câştigător
| FollowMeNow a răspuns:

Cel mai stralucit ar fi sa lucrezi in cadrul unei institutii europene, si ONU de asemenea se gasesc posturi si la diverse primarii, protectia copilului, centre de plasament etc

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gresesti. Cea mai nesuferita si injurata mesrie din lume: Asistent Social ce fac jocurile si tiparele statului. Cei mai nesuferiti oameni, acesti...asistenti sociali, care pot fi si necasatoriti dar slujeste tiparele statului. daca vrei sa iti explic de ce, imi scrii.Am intampinat o groaza de probleme pentru a lua in plasament copii sotiei.Un ***, scuze expresia de asitent social spune ca inca nu am conditii necesare pentru doi baieti gemeni, pentru ca vezi, statul spune ca trebuie camere separate de orice copil in parte.Dar, statul si asistentul social nu vad familii de cate 8 intr-o singura camera.Asistentul social nu vede ca a crescut cu sora si arintii intr0un dormitor. Eh, asistentul social, dupa parerea ema, cea mai mare jigodie care serveste statul pentru 1000 de lei lunar.