| Cosmin183M a întrebat:

Buna seara TPU! Infanterie Tresrestra si Infanterie Marina este tot acelasi?

Răspuns Câştigător
| ZebraGalbena a răspuns:

Infanterie terestra = pe pamant
Infanterie marina = pe apa

Funda? :X

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se face la aceeasi facultate doar ca intr-o anumita perioada se face specializare. Nu este diferenta mare. Pe vremea mea se facea specializare in ultimul an. Nu mai stiu cum este acum.

| Vinsieu a răspuns:

Cum sa fie aceeasi? Terestra, e pe pamint ferm iar cea marina, e pe mare. Or' tu, nu faci diferenta.

| Cosmin183M explică (pentru Vinsieu):

Pai tocmai de aceea am pus intrebarea ca am vazut ca Infanterie Marina am vazut ca si pe uscat! Oricum Multumesc pentru raspuns.

| Cosmin183M explică (pentru Vinsieu):

Daca o sa ma ajute Dumnezeu o sa ma duc Pe infanterie Terestra!

| Vinsieu a răspuns (pentru Cosmin183M):

Succes!

| eunusunttu a răspuns:

Pai una e pe pamant si una in apa