| Florinbigl a întrebat:

Bună seara TPU vreau să dau la școala Naționala de Pregătire a Agenților de Penitenciare problema este dacă cere competențe digitale? Concursul consta doar din gramatica limbi romane și istoria romanilor iar la probele sportive cea de 1000 de metri timpul este de 3:45 trebuie neaparat să scoți până in 3:45? Adică dacă scoți 3.48 sau 3.58 ești eliminat? Spun asta pentru ca de regulă majoritatea au intrat lejer din câte am văzut pe site-ul lor. Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Trooper a răspuns:

Nu ar trebui sa ceara competente digitale, totusi vezi detalii pe site'ul lor. 2. Da daca faci mai mult de 3.45 in 1000m esti eliminat, nu ar trebui sa fie foarte greu, nu trebuie sa fii sportiv de performanta sa reusesti 3.45 in 1000m, ba chiar ar putea oricine se antreneaza serios macar 3-4 luni.

1 răspuns:
| Lorennn a răspuns:

Normal ca daca scoti mai mult o sa fii eliminat, sunt multi care se straduiesc sa obtina timpul ala, ar fi bine sa te mai antrenezi...