| sk8punk_1616 a întrebat:

Buna seara TPU! Vreau sa stiu daca cu 10 clase ma pot angaja undeva cu un salariu intre 500-1200lei, unii oameni mi-au zis ca pot sa ma angajez ca si chelner, spalator de vase la un restaurant etc, si pot scoate in jur de 1000lei pe luna. Este adevarat?

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Cel mai bine este sa ai totusi o minima calificare, chiar si cu 10 clase, ai avea o sansa-n plus sa-ti gasesti de lucru. daca poti, fa un efort si fa un curs de ceva - de ospatar, de frizer, de orice. uite aici unde se organizeaza ceva cursuri in Bucuresti si pentru cei care nu au liceu si ajuta si la gasirea unui loc de munca http://www.ucecom-spiruharet.ro/cursuri.php

| Crisstyanos a răspuns:

Da este adevarat, poti sa te angajezi chiar si pe mai mult daca esti priceput, sau daca ai un patron binevoitor... funda?

| Rawrrr123 a răspuns:

Poti,ca si debarasator, spalator de vase si dupa sa trec eventual la chelner. Dar nu stiu cum e cu salariile, eu stau pe litoral si aici salariile pentru un debarasator sunt cam 8-12 milioane, nu stiu daca gasesti ceva foarte bine platit si sa fie permanent.Eu zic sa termini macar 12 clase. O sa ai si 18 ani ca sa te poarta angaja si ai si sanse la un post "mai bun".