| Baa_Liu_2000 a întrebat:

Salutari TPU, sunt Alexandru, am 15 ani locuiesc in Bucuresti si doresc sa ma angajez, am 8 clase trec intr-un liceu bun si doresc ca pe timpul verii sa ma angajez undeva pentru a castiga niste bani, pentru ami intretine parinti cu ce castig si eu...
Sunt un baiat serios, muncitor si vreau sa ma angajez in ori ce domeniu ca: Spalator,curatator, BONA, spalator de vase, ingrijitor de terenuri(sa fac curat intr-o curte) sau sa tai iarba va rog frumos dati-mi un raspuns. Va multumesc!
Cei ce sunt interesati si vor sa ma angajeze sa nu eziteze,

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Daca tu crezi ca prin a fi curatator/ingrijitor de terenuri/curti/case este usor te inseli amarnic.
2. Bona, cine crezi ca lasa sincer pe mana ta un copil de 14-15 ani maxim? Eu unu nu a-si face-o.
3. Spalator sau barman/ospatar pe timp de vara, exista o posibilitate dar nu se ia foarte foarte multi bani, acum depinde de cat esti de rapid/bun in ceea ce faci ar fi ceva totusi, + un ciubuc daca iti va lasa ceea ce sunt sigur, dar varsta nu prea te ajuta in mod garantat, incearca la o terasa ceva sau ai vazut sunt concerte de obicei pe timp de vara nu stiu daca 100% vor fi mereu in buc dar incercarea moarte n'are, acolo trebuie sa vorbesti cu un om, cu un sef in cel mai "bun " caz si sa ii zici uite asa, asa. Dar nu te gandi si repet nu te gandi, ca vei avea 1000 ron pe lunawinking, daca vei lua 300-400 sa ii pupi+ ciubuc in caz ca nu sunt zgarciti rau clientii, dar de intretinut, parca era invers, ei pe tine, nu tu pe ei, ma rog fiecare cum stie.
Acum urmeaza partea frumoasa pentru tine si citeste clar ce scriu!
1. am eu nevoie de cineva pe timp de vara/toamna/iarna, detalii in pm, sa imi trimiti tu si iti spun ce vei face si cum, restul depinde de tine cat esti de harnic, cat poti munci, ca nu te fortez nici. ca pe un om ca mine/taicamio etc, om muncitor, daca ma intelegi, adica totusi esti deocamdata un copil.

| Pandhoraa a răspuns:

Nu fii dezamagit, exista intotdeauna o solutie
daca intre timp ai implinit 16 poti lucra cu acordul parintilor ca operator interviu asistat de calculator
e un job part time, poti lucra nu doar vara
e un job cu contract de munca
daca esti interesat acceseaza https://www.mercury.ro/......ator-cati/
o sa gasesti date de contact, te poti programa la un interviu
firma are call center, e o atmosfera faina, firma e moderna, sunt acolo oameni forte tineri, te-ai simti bine si ai castiga si bani
eu cred ca merita sa incerci dar alegerea iti apartine :)