| Emilianof_Evelina_Maria_1995 a întrebat:

Buna seara tuturor! In cazul in care ai absolvit postliceala de asistenti medicali generalisti, poti intra la facultatea de asistente sau facultatea de moașe direct in anul 2? Este un zvon pe care l-am auzit si eu de ceva vreme, insa voiam sa ma asigur daca e sau nu adevarat. Va multumesc tuturor!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, zvonul nu s-a aprobat, ca atare, trebuie sa o iei cu inceputul, adica cu examenele de intrare la o facultate de medicina si cu diploma de BAC in original.

| ChristianKalman a răspuns:

E doar o inițiativă legislativă, nimic pus în practică din ce se pare. Mai bine suni la facultatea respectivă și întrebi. http://www.mytex.ro/......iilor.html