| Vernusio a întrebat:

La facultatea de asistenti medicali generalisti(dar chiar si la cea de asistenti de farmacie )cum este admiterea? Se da test grila si trebuie bacalaureatul? Stie cineva sa imi raspunda la aceste intrebari? Retineti: facultate nu postliceala ca stiu ca este si postliceala,pe mine ma intereseaza facultatea(colegiul, cum i se mai spune)

Răspuns Câştigător
| calitro a răspuns:

Pai trebuie să verifici site-ul facultății unde vrei să te înscri. Depinde de fiecare facultate în parte dar de regulă, nu se susține examen, iar admiterea e pe bază de dosar. Bacalaureatul este necesar.