| Haita a întrebat:

Buna seara tuturor. Sunt cadru militar si de ceva timp nu ma mai regasesc in activitatea desfasurata in cadrul Mapn. Intrebarea mea este daca exista vreo posibilitate de transfer din Mapn in Mai, respectiv pompieri, fara sa imi dau demisia.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce contract ai semnat, ca unele nu sunt flexibile si nici nu permit transferul pana la terminarea completa a contractului.

Răspuns utilizator avertizat
| Ciprian09 a răspuns:

Nu faci transferul, pur și simplu mergi și dai probele la ce vrei tu sa te încadrezi fără demisie. daca intrii la pompieri de exemplu, atunci vine demisia și îți continui activitatea acolo! Ft mulți colegi de ai mei au făcut asta, unii în pompieri alții la politie. daca ești cadru, ar trebui sa știi chestiile astea, fără supărare!