| vladimirek a întrebat:

Se poate face transfer de la jandarmi la mapn?

11 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Transfer nu. Te poti angaja direct doar ca militar angajat pe baza de contract, adica pe functie de soldat si gradat. Pe functii de cadre militare - subofiter, ofiter - nu, numai in cazuri speciale.

| zilog a răspuns:

Care jandarmi ăia din piata victoriei care i-a bătut pe protestatari la mitingul diasporei!?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru zilog):

Care miting al diasporei, cel al lui Ceausescu care e sub tratament neurologic?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru zilog):

Unde-i lege nu-i tocmeala. Mai uita-te si la ce se intampla in alte tari. Democratia se opreste acolo unde altul imi incalca mie drepturile.

| zilog a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Eu știam zicala acesta de la comuniști sub altă formă :" UNDE EPUTERE NU E NEVOIE DE DREPTATE!"

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru zilog):

Asta este "zicala" adeptilor care au ca singur argument pumnul, ca atat ii duce mintea. Iar la conducere sunt dictatori.

| zilog a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Psd

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru zilog):

La ce te referi: la conducere? ai discutam dupa alegeri, ca neamtul tot neamt ramane.

| zilog a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Eu am votat cu VADIM TUDOR!

Dar Acum nu mai am cu cine să votez! Mi-sa scârbit de HOTIE

IMI VINE SĂ VOMIT CÂND MĂ GÂNDESC

PLEACĂ AI NOȘTRI VIN AI NOȘTRI NOI RĂMÂNEM TOT CA PROȘTII!

Din punctul meu de veder 30 ani Furați din viețile Românilor!

Numai minciuni

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru zilog):

La fel spun unii si in tarile considerate democratice. Nu vezi ce se intampla in tara considerata cu cea mai mare democratie? Crezi ca acolo averile mari au fost facute prin cinste?