| kysu a întrebat:

Stie cineva daca te poti angaja ca manager la o firma de constructii dupa ce termini facultatea de Asistenta Manageriala si Administrativa? Daca nu, la ce firme te poti angaja? Multumesc!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Teoretic ai putea oriunde - doar să convingi că meriți

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te angajează. Un manager este angajat într-un domeniu dacă are experiență în acel domeniu, nu pentru că scrie pe diploma lui că a terminat acea facultate.

| Catrice a răspuns:

Mi se pare că mai mult asistent manager decât manager.

| siriusblack98 a răspuns:

Tu sigur nu ai experienta pe piata muncii din Romania de pui intrebarea asta. Lasa-ma sa te luminez, nu o sa te ia nimeni niciodata daca nu ai o pila, sa te puna din prima managerul unei companii ori alta functie inalta doar pentru ca ai terminat o facultate si te-ai prezentat la un interviu. Astfel de functii sunt ocupate pe ''spranceana'' din interiorul firmei.