| Dydy200002 a întrebat:

Buna,
Imi puteti spune daca o sa fiu manager daca termin f Asistență Manageriala si Administrativă la Facultatea de Litere, Univ din București? Si,in plus,fac si masterul FAA Administratie si politici publice in UE la Univ din Buc, Facultatea de Adminsitratie si afaceri. Si daca nu pot ajunge manager, atunci ce post pot avea in urma acestor studii?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca vei fii capabil sa mergi la interviuri si sa impresionezi patronii sau directorii generali, probabil ca vei lua pozitie de manager, dar asta este discutabil, fiindca toata lumea vrea sa angajeze un manager cu experinta.
Cel mai probabil vei incepe de la munca de jos, ca functionar public sau administrativ si in timp, castigand experinta si facandu-te remarcat prin multa, foarte mulat munca, vei putea ajunge si in functii de manager.

| Dydy200002 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc!

| Dydy200002 explică (pentru Violleta2022):

Imi poti spune cu ce se ocupa un funcționar public sau administrativ?