| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Sufar de o boala inventata de mine si acea este " lena cronica ". Cum as putea sa nu mai fiu lenes sa pot respecta programul. Multumesc

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Exista un remediu, un tratament de 3 saptamani, riguros:
Se administreaza subcutant sau intramuscular (in functie de gravitatea situatiei pacientului), de 3 ori pe zi, in ambele fese (! ), cate 2x1 ml apa oxigenata.
In cazuri grave se consuma si 2 x 10 mg sare amara dizolvata in 100 ml apa, inainte de injectari.
Este o metoda drastica, dar extrem de eficace!

Daca lenea a trecut, se poate intrerupe tratamentul inainte de termen, iar in caz de revenirea simptomelor se poate relua tratamentul, oricand.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nici sa scrii nu stii, lena dr@cului. Lenea ai vrut sa zici.

| Zeenya a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ii este lene

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da, m-am grabit scuze

| tintareco a răspuns:

După ce o să înveţi să scrii "lenea cronică" o să te simţi mai bine.

| stefan563 a răspuns:

Motiveazate gândeste te la un scop pe care vrei sa il indeplineste

| Razvan0812 a răspuns:

1.Sa iti dai 3 palme
2.Sa te uiti la iubita ta(daca nu ai sa te uiti la o prietena)
3.Sa ii spui sa te ajute
4.Sa ii spui ca ea e motivul pentru care respiri
5.Sa nu te mai plangi si sa iti vezi de viata ca e frumoasa
6.Vezi tu ce faci! Succes

| annavieru1 a răspuns:

Anulează boala si nu o sa mai fi lenes.