| Uvhcbf778 a întrebat:

Buna! Sunt a 12 a si ma gandesc sa merg pe arhitectura.Sunt interesata de facultatea de la Bucuresti Ion Mincu.Am auzit ca trebuie sa fac meditatii si ca se intra cu un anumit dosar, dar deocamdata nu stiu cum se procedeaza si nu am pe nimeni care sa-mi explice.Va rog lamuriti-ma si pe mine! Pup

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

De doi ani tot spui că vrei să te faci arhitect... Dacă în toată perioada asta nu ai reușit nici măcar să afli condițiile de admitere, e clar cât de serioasă ești în legătură cu asta și cât efort ești dispusă să investești.

În plus, suntem deja în aprilie și admiterea este în iulie. Chiar crezi că ai timp să te pregătești pentru arhitectură în trei luni?

| LisaJulie a răspuns:

Se da admitere la arhitectura! E una din cele mai grele și frumoase facultăți! Se da desen și matematica! La desen trebuie sa faci meditații serios! Vreo 5-6 ore sa desenez pentru ca examenul e destul de sever! Dar sunt sigura vei reuși cu un profesor de desen bun! Bafta!