| Hdhdj a întrebat:

Salut! Sunt intr o dilemă si chiar as prefera niste răspunsuri serioase. Sunt a 12 a si ma gandesc sa urmez Dreptul după liceu in Bucuresti. Pana acum ma gândeam sa dau la UNIBUC unde se intra pe baza de admitere la economie, gramatica si raționament logic. Însă după aproape 2 luni de meditatii la economie mi-am dat seama ca nu suport deloc aceasta materie, întrucât am făcut mai multa matematica in astea 2 luni decât am făcut în 4 ani de liceu(mentionez ca sunt la uman). Si pur si simplu simt ca nu ma descurc la probleme. Ideea e ca am auzit de Universitatea Titu Maiorescu unde exista Facultatea de Drept si se intra pe baza de dosar. Ideea e ca aceasta facultate este privată însă nu e chiar atat de scump pe cat credeam. Intrebarea mea este ce ati face voi daca ati fi in situatia mea?

1 răspuns:
| Iamforfun a răspuns:

Eu acum multi ani m-am înscris la o facultate privata, am făcut un an de facultate, am platit taxă, am luat toate examenele, iar după un an s-a desființat facultatea.
Apoi am intrat la facultatea de Istorie la stat și am absolvit-o.
Faci ce crezi.