| xFlo a întrebat:

Hello! La facultatea de geografie din Bucuresti se intra pe baza de dosar sau admitere?
Cum se procedeaza pentru intrarea la camin? Trebuie sa ai medie mare sau sa fi la buget pentru a putea sta?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Este pe baza de dosar. Iti trebuie media de la bac si eseu motivational din cate stiu. De camine habar n-am, intra pe site-ul lor in perioada asta, cam acum se afiseaza caminele facultatilor

| xFlo explică (pentru whatevernvm):

Mi se cere media de pe toti ani de liceu sau doar clasa a 12 a?

| whatevernvm a răspuns (pentru xFlo):

Nu ti se cere nicio medie de la liceu, nu ai nevoie de foaia matricola si nu se tine cont de ea. Se intra pe baza mediei notelor obtinute la bac, nu a celor din liceu.