| suntricardoooo a întrebat:

Bună, sunt băiat și am 16 ani și vreau sa fiu reprezentant la orice magazin online
De preferat, nu cosmetice dar e ok și aia dacă nu aveți alte opțiuni
Va pup❤️dau fundă

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai asteapta pana implinesti 18 ani.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oricum nu pe aici iti gasesti de lucru. Acesta este un grup cu alte preocupari. N-ai citit? https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| Violleta2022 a răspuns:

Reprezentant la orice magazin online este imposibil, pentru ca sunt magazine de renume mondial, care nu pot angaja un copil de 16 ani sa le fie reprezentant.
Banuiesc ca te referi la sistemul MLM (multi lever marketing) cum sunt Avon si Orifalme... ca sa fii reprezentantul lor, dar asta inseamna intai sa platesti cotizatia de membru, ca sa poti fii intai membru si apoi sa devii reprezentatul si vanzatorul lor.
Adica pregateste bani seriosi daca vrei sa devii membru, ca ai de platit la fiecare firma la care te inscrii si trebuie sa ai cel putin 18 ani, ca sa poti semna un contract legal de reprezentare.

| sierra1 a răspuns:

Cum adică să fii "reprezentatul" unui site, ce ai vrea să faci in calitatea asta?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și ce te împiedecă? Sunt peste 100 de afaceri online care te așteaptă.

| spike22 a răspuns:

Incearca aici:
https://www.pompe-funebre.ro

| RAY a răspuns (pentru spike22):

Ai grija ce doresti altora

| spike22 a răspuns (pentru RAY):

Adica reprezentant la o firma funerara nu este o meserie ok?
Se vede ca ai crescut la tara.

| RAY a răspuns (pentru spike22):

Ai răspuns tu asa ironic