| Conac_Mariana_1982 a întrebat:

Sunt clasa a 11-a, si imi doresc sa port uniforma de mica :fie in cadrul politiei, fie jandarmeriei...Intrebarea mea ar fi daca ma pot inscrie in ambele parti? Sa ma inscriu si la politie si la jandarmi sa fiu sigura ca o sa iau intr-o parte..Se poate?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate in aceeasi sesiune, trebuie sa optezi numai pentru una si pentru aceea o sa fii recrutata si o sa candidezi.

| Violleta2022 a răspuns:

Va trebuii sa decizi pe care o preferi cel mai mult, pentru ca nu se paoet in acelais timp la amandoua.
Oricum va trebuii sa treci prin procesul de eligibilitate, cu teste medicale si sportive si dupa ce vei fii admisa, ajungi la examen pe care il iei sau nu.
Oricum, notele din liceu si examenul de la BAC sunt extremd e importante si decisive pentru inscrierea la o asemenea academie.