| JustMe5930 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si as vrea sa stiu ce liceu este mai bun intre Sava, Lazar si Vianu. Ma intereseaza atmosfera din liceul respectiv, exigentele profesorilor... Credeti ca se poate supravietui in astfel de licee fara meditatii?

Răspuns Câştigător
| happycolour a răspuns:

Eu sunt in Lazar, nu am facut in viata mea meditatii, dar pot sa zic ca ma descurc si sunt printre primii 5 ai clasei. In Lazar este cea mai tare atmosfera si profesorii cu mici exceptii sunt foarte de treaba. Din Lazar iesi "om" in toata puterea cuvantului, inveti, pe langa carte si cum sa iti faci prietenii si sa imparti cu ei bune si rele, inveti ce inseamna un grup si ce e distractia. Asaa ca te sfatuiesc sa vii aici! Inca o data, daca te gandesti la liceele astea inseamna ca e ceva de capul tau, ai o medie buna si asta inseamna ca o sa te descurci, nu te speria! happy p.s si Sava si Vianu sunt licee foarte buna. Probabil ca acolo sunt ceva mai stricti cu invatatura! Oricum fiecare invata cat vrea el in liceu parerea mea, profesorii sunt buni peste tot! happy Bafta!:*

1 răspuns:
| costin1306 a răspuns:

Toate sunt cam la acelasi nivel, cat despre exigenta cred ca in fiecare liceu sunt profesori severi si mai putin severi. Meditatiile la fel, cat sti si cat nu sti? laughing