| postuandru a întrebat:

Salut

Fiind in clasa a opta, sunt interesat de mai multe licee din Bucuresti. Daca vede cineva care se afla in aceste licee, as vrea si eu sa imi raspundeti, daca se poate, la cateva intrebari. Liceele despre care este vorba sunt Gheorghe Lazar, Tudor Vianu, Mihai Viteazu, Spiru Haret, Iulia Hasdeu si George Cosbuc.
Cum este atmosfera? Cum sunt profesorii si elevii?
Au activitati extrascolare? Daca da, de ce fel? De asemena, exista timp liber, sau se invata la absolut toate materiile, dandu-se multe teme?
In plus, la liceul respectiv se poate face performanta?
Multumesc c:

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Cum este atmosfera? Cum sunt profesorii si elevii?"
Pai, cam 40 de grade Celsius! Profesorii si elevii sunt toti uzi si transpirati, gata sa lesine de caldura!

"Au activitati extrascolare? Daca da, de ce fel?"
Acum este vacanta, deci, au tot timpul din lume! Marea majoritate merg la strand sau la mare, altii merg la munte!

"De asemena, exista timp liber, sau se invata la absolut toate materiile, dandu-se multe teme?"
taman acum se face surf pe internet, pe instragram si pe FaceBook.
Temele de casa sunt facute seara la disco, cand reusesc sa se furiseze de parinti sau fratele mai mare!

"In plus, la liceul respectiv se poate face performanta?"
Da, intr-un timp record pot fuma 1 pachet de tigari sau bea 1 sticla de vodca, pana nu-i prinde mama sau tata.

| postuandru explică (pentru Violleta2022):

As prefera ca, din moment ce evident, esti pe langa subiect, sa nu imi dai un raspuns in bataie de joc doar pentru a face cat mai multe raspunsuri. E pacat ca nu pot raporta, fiind membru junior.

| Violleta2022 a răspuns (pentru postuandru):

Nu te mai stresa atata, ca-i vacanta!
Bucura-te de strand, fete frumoase si plimbatul cu role, vezi tu ce faci cu liceul, de la toamna, ca mai ai 1 an la dispozitie!