| MaryaElena2979 a întrebat:

Sunt din Timisoara si as vrea sa stiu la liceul C. D Loga pe sectia Mate-Info cam cate ore de engleza se fac? Si la J. L Calderon pe sectia Mate-Info limba de predare este romana-intensiv engleza, necesita testare speciala ca la celelalte licee cu sectie identica, in limba engleza?

Răspuns Câştigător
| cucaracia a răspuns:

Sal. eu sunt la alt liceu si sunt la mate-info, eu fac 2 ore de eng p saptamana, dar daca acel liceu are bulingv si tu vrei sa mergi la bilingv engleza atunci cred ca vei avea mai multe ore pe saptamana de engleza, dah ca sa intri la bilingv trebuie sa dai mai intai un examen si sa-l iei altfel mergi la un profil fara bilingv. si nu am auzit ca la mate-info sa fie romana intensiv, asta e la filo.

4 răspunsuri:
| xXxRaduxXx a răspuns:

La loga faci 2 ore engleza si 2 franceza/germana pe saptamana

| MaryaElena2979 explică:

Nu, eu ma referam ca limba de predare este romana si intensiv engleza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Liceul Calderon pentru sectia de matematica-informatica intensiv engleza nu se sustine examen la engleza inainte de admitere

| terra2009 a răspuns:

Www.terralinguas.com

este un site unde iti poti improspata limba engleza, americana! este si optiunea de engleza britanica, dar situl este original american! nu ai nimic de pierdut, gratis si sunt mai multe limbi straine daca vrei sa inveti sau doar sa cauti anumite cuvinte