| Ioan-Augustin_Lates_1994 a întrebat:

Buna!
Sunt elev in clasa 12 si nu m-am decis unde sa dau la facultate.Pe mine m-ar tenta informatica(Iasi) insa in liceu nu prea am facut.Am studiat pascal cu un prof mai lejer si nu stiu mare lucru.
Pot recupera in facultate ceea ce nu am facut? Se ia totul de la inceput? Ar tb sa invat un sistem de programare de la 0?(c, c++, java)

Răspuns Câştigător
| unknownn a răspuns:

Da.
Ar trebui sa te apuci sa inveti C++ pentru ca e cam cel mai cerut, ma mir ca nu l-ai facut in liceu, la mine in liceu se studiaza C++, nu Pascal.

2 răspunsuri:
| VladStef a răspuns:

IT ul e de viitor restul sunt someri; se merita sa te chinui acum sa inveti limbaje decat sa termini o alta facultate si sa stai dupa somaje; una e sa ai 250 lei /luna alta 250 lei/o zi de munca

| AndreiHELPme a răspuns:

Buna eu sunt in clasa a 6 a si profa noastra insista foarte mult pe limbajul C++ asa ca ne pune sa rezolvam probleme cu C++