| sabina19 a întrebat:

Buna,sunt elevă in clasa a XI-a si ca orice elev imi pun întrebarea ce o sa urmez mai departe. Inițial in clasa a IX-a am zis medicină insa mi-am dat seama ca nu am înclinații catre acest domeniu. Eu de mica desenez si mi s-a spus ca sunt talentată. Problema e ca frecvent aud ca locurile de munca precum arhitect pe piata sunt tot mai reduse si nu as vrea sa irosesc bani pe pregatire si 6 ani de facultate ca mai apoi sa ma trezesc fara loc de munca. M-am gândit la o alternativa precum design-ul si ma întrebam daca s-ar merita, cât as putea castiga si care e probabilitatea sa am unde lucra. A si in special daca am nevoie de pregatire pentru admitere.

4 răspunsuri:
| GoldandSilver a răspuns:

Alege design-ul! Alege ceea ce-ti place! Mult succes!

| TwinDragons a răspuns:

Ehh... acum stiu ca daca vor mai ramane altii sa raspunde dupa mine,vor scrie ce are vrea ei sa faca,sincer sa fiu este viata ta personala,deci fi atenta pentru ca si eu sunt elev in clasa XI si nu prea imi pasa de munca laughing dar ce iti pot spune este ca nu conteaza unde muncesti atata timp cat tie iti place,poti sa te duci la un loc unde castigi mult,dar esti nefericita si muncita ca pe o catea sugestia mea, este viata ta, deci tu alegi mai departe, alege ceva sa iti placa tie, daca tie iti place sa pictezi de ce nu o faci? Tine minte, daca iti place ceea ce faci munca iese de 1.000 de ori mai bine si esti de 1.000 de ori mai bine platita! Seara faina! happy

| sabina19 explică (pentru TwinDragons):

Mersi de raspuns