| Corinamariuca234 a întrebat:

Buna! Sunt foarte indecisa intre 2 cariere acestea fiind de arhitect sau de designer de interior. Nu sunt sigura care mi-s-ar potrivi mai bine, mereu mi-a placut arta si contruirea dar arhitectura nu m-a pasionat prea tare dar am auzit ca e o alegere mai buna din punct de vedere a locurilor de munca fata de design. La liceu sunt pe profil de stiinte ale naturii. Chiar mi-ar prinde bine niste pareri asupra acestor variante.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un arhitect poate deveni foarte ușor designer de interior. Așa că le împuști pe ambele dintr un foc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arhitect e cel mai bine dar trebuie sa îți placa ceea ce faci