| anonim_4396 a întrebat:

Bună, sunt în clasa a- XI-a la liceu(tehnician automatizări). Planul meu este să urmez cariera de jandarm. Ca calități fizice pot să zic că sunt înalt am 1.80 și am undeva la 86 de kg. Știu că o cerință ar fi să am examenul de bacalaureat. Mai sunt alte cerințe, merită să merg la jandarmerie, ce alte joburi mi-ați mai recomanda?

2 răspunsuri:
| Koria8219 a răspuns:

''sunt înalt am 1.80 și am undeva la 86 de kg'' Esti ceea ce cauta ei. Sa le spui ca faci box si lupte.

| Izaa01Ana a răspuns:

Bună! îți recomand să te uiți din timp la exercițiile exemenului psihologic, pentru că sunt destul de mulți care îl pică deși pare ușor sunt multe exerciții încurcate. Să te pregătești bine pentru traseu, te ajuta mult alergatul, îți echilibrează respirația și îți înveți corpul să își dozeze energia pe întregul traseu. Este o meserie care îți poate aduce multe beneficii în timp, mai ales faptul că ieși la pensie mult mai repede față de restul. Și da, bineînțeles că ai nevoie de bac plus să fii apt medical ( adică să nu suferi de anumite afecțiuni sau să ai tatuaje pe anumite locuri care sunt la vedere, cicatrici mari la vedere etc). MULT SUCCES!happy