| Laur102000 a întrebat:

Bună ziua, am 18 ani si aș dori să mă îndrept spre o carieră în jandarmerie, vreau să știu cum este viața de jandarm, dacă pot să mă realizez în viață cu meseria asta. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Laila12Izabela a răspuns:

Buna,am 17 ani si din cate stiu daca vrei sa fii jandarm trebuie, să urmezi un curs.Dar ca jandarm se câștigă bine la tara. Deoarece duc lipsa de personal.

| Laur102000 explică (pentru Laila12Izabela):

Bună. Știu ce trebuie să fac să fiu jandarm, mă refeream la banii câștigați, mersi de răspuns?

| Laila12Izabela a răspuns (pentru Laur102000):

Păi sper ca te-am putut ajuta Laur!