| Akihito a întrebat:

sunt intr-o dilema mai am un an si un pic si trebuie sa dau admitere la medicina nu ma pot decide intre chimie si fizica. Care e mai usoara? Prin asta vreau sa zic e fizica mai usoara ca la chimie nu ma pricep ~.~.

1 răspuns:
| IulianaMariaB a răspuns:

Trebuie sa dai la ce iti place si ce ti se pare mai usor, la care crezi ca te pricepi mai bine!
Asta e solutia cea mai buna, daca dai la ceva care nu iti place nu o sa poti sa intelegi nimic si o sa ajungi sa urasti acea materie!
Succes!