| anonim_4396 a întrebat:

sunt la Filologie in clasa a 12-a si as dori sa dau mai departe la marketing sau la management insa nu stiu daca as putea sa fac fata! Mereu am avut note bune si mi-am dat silinta, insa m-ar ajuta mult si o parere! Multumesc!

5 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Pai ce as putea sa-ti spun, doar ca sunt studenti care au terminat un liceu de prof uman si sunt la aceasta facultate/specializare.

Daca poti sa faci fata asta depinde de tine, difera de la o persoana la alta, noi atata timp cat nu te cuoastem nu putem sa spunem daca poti sa faci fata sau nu.

Singurul lucru care pot sa ti-l spun este ca sunt absloventi de marketing/management care au terminat un liceu cu profil uman.

De aici trebuie sa tragi tu singur concluziile.

| aisha01eu a răspuns:

Daca vrei la Bucuresti la ASE la admitere e destul de greu pentru ca dai Matematica (de mate-info ceea ce e greu) si la alegere Economie sau Geografie. Daca vrei sa dai la facultate pe dosar si ai medie buna atunci ai sanse. Si eu imi doream Marketing. Am inteles ca nu e foarte greu, dar admiterea e dificila. Mult succes.

| thedoll2010 a răspuns:

Daca te duce capu' cat de cat si straduiesti poti.Nu ai de ce sa nu reusesti.Chiar daca te descurci la admitere s-ar putea sa iti fie mai greu cu matematica in timpul facultatii, dar pana incepe ai timp sa mai lucrezi. Daca asta iti doresti sa faci, te sfatuiesc sa incerci.Chiar daca, prin absurd, nu o sa faci fata, macar nu o sa ai niciodata regretul ca n-ai incercat sa iti urmezi visul.Eu sunt la uman si vreau sa dau la fizica. Nu stiu cum am sa ma descurc, toata lumea-mi zice ca o sa-mi fie greu, dar eu asta-mi doresc happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ce as putea sa-ti spun, doar ca sunt studenti care au terminat un liceu de prof uman si sunt la aceasta facultate/specializare.

| cris_5786 a răspuns:

Daca te ajuta, si eu am fost la filologie in liceu si dupa 8 ani de la terminare am facut facultatea de marketing, acum sunt in ultimul an la master marketing...gandeste-te ca au trecut ceva ani de cand am terminat liceul si am promovat cu brio.si nu am fost un elev de 10 la liceu.Curaj.marketingul e un domeniu excelent daca esti o fire creativa