| dokosvai a întrebat:

sunt la liceu in clasa a-X-a si sunt la profil tehnic specializarea mecatronica imi poate spune cineva cu ce se ocupa mecatronica? de acolo ies Tehnician mecatronist dar nu stiu cu ce se ocupa.Va rog mult ajutati-ma! A incercat cineva sa-mi explice dar nu am inteles nimic. Maistrul de la scoala nu mi-a zis nimic ca s-a bagat un coleg inseama si nu mai zis.Plz ajutor!

Răspuns Câştigător
| baietzelu a răspuns:

La primirea diplomei primesti competente profesionale cum ar fi:

-Utilizarea calculatorului si prelucrarea informatiei

-Planificarea si organizarea productiei/asigurarea calitatii

-Sisteme de transmitere a miscarii

-Sisteme si tehnologii de fabricatie

-Intretinere Planificata/Sisteme de automatizare

-Sisteme de actionare electrica/Circuite electrice

-Detectarea defectelor/Senzori si traductoare

-Sisteme mecatronice/Automate programabile

SI MULTE ALTELE.

Esti calificat in aceste domenii...

2 răspunsuri:
| Maya. a răspuns:

laughingCe tare faza.cica intri la mecatronica sau ce aia si nu stii cu ce sa mananca.

| dannyfiba a răspuns:

Mda este un profil foarte frumos daca vrei sa intrebi ceva ma gasesti la id: dany_dany_fiba ce tine de atestat de cum se utileizeaza fluidsim si cum se face un montaj pe masa festo