| Gogeee a întrebat:

Salut! Imi poate spune si mie ce face mai exact un inginer mecatronist? Mai exact, as vrea sa stiu unde se poate angaja dupa. Mentionez ca mie imi place tare mult electronica, sunt la un liceu tehnic pe specializarea "Tehnician in Telecomunicatii", dar pe langa electronica, imi plac mult si masinile. As vrea sa le combin cumva, si cred ca Mecatronica le imbina perfect... Deci unde pot lucra dupa ce termin Mecatronica si Robotica la Politehnica?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"ce face mai exact un inginer mecatronist"

fișa postului - de după angajare - iți spune ce face.

"unde pot lucra dupa ce termin" - sunt j-de fabrici ce ar angaja unul ca tine DACĂ știe meserie