| frenkie a întrebat:

Bună! Sunt studentă în anul II la psihologie iar una dintre variantele mele de viitor ar fi psiholog sportiv. În România nu știu cât de promovată este ramura asta a psihologiei, însă aș dori să știu dacă după finalizarea facultății aș avea nevoie și de facultatea de sport, sau ar fi suficient un curs de psihologie sportivă care să fie acreditat? Dacă m-ar putea ajuta cineva cu informații, cineva care cunoaște reglementările Colegiului Psihologilor din România vizavi de acest subiect. Vă mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Nu cred că e necesară facultatea de sport pentru că tu nu faci sport, ci îi încurajezi, susții și așa mai departe pe sporitivi
https://psihologiesportivaarges.ro/......seaza.html

Poate te ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si cu se se ocupa un psiholog sportiv? Te angajezi la un club sau piholog cu cabinet privat?