| Violeta100 a întrebat:

Sunt studenta la Facultatea de Stiinta si Ingineria Alimentelor din Galati la specializarea Ingineria Produselor Alimentare. In acelasi timp fac si modulul 1 dppd, iar la master o sa-l fac pe al doilea. Dupa primirea licentei si a certificatului de absolvire DPPD ce materii voi preda? Voi putea preda si in timpul masterului?

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Nu am inteles niciodata oamenii care fac dar nu stiu ce fac. Faci DPPD si nu stii ce poti face cu calificarea obtinuta? Nu stii de fapt (de) ce inveti? De ce nu-i intrebi pe ei? Ce vrei sa predai din timpul masterului? Astea sunt niste studii care, teoretic, te invata sa predai, indiferent ce materie, la ora predai indiferent ca predai chimie, istorie, limbi straine sau tehnologia materialelor - daca stii cum, si tu cam asta inveti la DPPD. Daca-ti gasesti catedra si director care sa te accepte, poti preda si acum, si in timpul masterului, daca termini masterul nu-ti asigura nimeni catedra si sunt multi care predau si fara sa aiba DPPD. Deci cele mai corecte informatii le obtii daca-i intrebi chiar pe cei de la DPPD. Succes!