| d3l1a a întrebat:

Daca doresc sa devin profesor universitar si nu am facut modulul pedagogic in timpul facultatii, pot sa il fac in timpul masterului sau trebuie sa il fac separat pe cel din timpul licentei si apoi pe cel de la master?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana la profesor universitar este cale lunga si grea.
Pentru inceput trebuie sa fii asistent, apoi lector si abia apoi profesor universitar, dupa ce ai si doctoratul.

| Frank51 a răspuns:

În timpul masterului vei face modulul 1 postuniversitar, iar după ce termini masterul poți face modulul 2 tot postuniversitar. Eu din fericire luna viitoare am examenul și iau modulul 1 încă de acum big grin

| Jany123Jane a răspuns (pentru Frank51):

Deci, nu e nicio problema ca nu l-am facut pe asta in timpum licentei. Am inteles ca asta din timpul licentei te ajuta sa predai doar pana la clasa a 10 a. Si eu am aceeasi problema, de asta zic.

| Frank51 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Poți să predai primar și gimnaziu, iar cu modulul 2 liceu și facultate. Ca să fi profesor trebuie să iei doctoratul într-un final.

| Jany123Jane a răspuns (pentru Frank51):

Eu vreau sa fac master si doctorat, dar nu am facut asta cu pedagogia la licenta. Daca se poate modulul 2 fara 1 e super. Ma rog, mai e pana atunci. Mai am doi ani de facultate happy

| Frank51 a răspuns (pentru Jany123Jane):

Nu se poate. Ți-am spus în primul răspuns cum trebuie să procedezi.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Da, il poti face si la master.

| d3l1a explică:

Si cat dureaza modulul postuniversitar?