| Violeta100 a întrebat:

Sunt studenta la Facultatea de Stiinta si Ingineria Alimentelor din Galati. In acelasi timp fac si dppd-ul. Dupa terminarea studiilor ma pot angaja cu doua contracte de munca atat ca profesor cat si ca inginer intr-o fabrica de industrie alimentara?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu exista nicio lege in Ro.care sa limiteze numarul de contracte de munca pe care le poate avea o persoana apta de munca.

p.s. Poti incepe in vacanta de vara sa lucrezi ca muncitor in industria alimentara cu contract pe perioada determinata--- "da" bine in CV-ul tau de proaspat absolvent!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Chiar așa mare noroc să ai cu două locuri de muncă imediat după absolvire?
Sunt "n" cu studii superioare fără acupație.
Pa, pa.