| Ionelaionela12 a întrebat:

Buna! Te poti angaja ca asistent medical fara bac? Dupa termini posliceala sanitara ti se poate da certificatul de libera practica fara bac? unde te poți angaja fără bac?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Fara BAC te poti angaja ca infirmiera, spalatoreasa, maturareasa, sau orice munca necalificata, dar imposibil ca asistenta medicala.
Poti face o postliceala sanitara, dar coditia legala este sa iti iei BAC-ul in cei 3 ani cat esti la postliceala, ca altfel nu primesti certificat sa poti profesa ca asistent medical.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Unde te poti angaja fara bac? Casier la Carefour Cora, Mega Image, Auchan, Kaufland, succes

| ReddY25 a răspuns:

Normal că nu

| HornyM24 a răspuns:

NU! La Asistent Medical Generalist ( adică de medic) NU se primește nici la postliceală fără Bac! Nici la cea de asistent de farmacie am înțeles că nu se mai primește fără
Și zic asta cu cunoștință de cauză pentru că am făcut AMF și am auzit că la AMG fără Bac nu se primește! Cel puțin așa se zicea pe acolo!