| numesiprenume0 a întrebat:

Ce metode de practica sanitara sunt pentru a face experienta, dar sa fie si platita? As dori sa fac experienta ca asistent medical, dar printr-un program care sa si plateasca o parte din chetuieli precum transport, mancare sau cazare... ceva gen angajat cu jumatate de norma. Se poate?

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Din păcate în România nu există un astfel de program. Poți face voluntariat în spital cu contract (care te-ar putea ajuta la angajare) dar nu ești plătit, cumva lucrul acesta este văzut ca o favoare pe care ți-o face ție spitalul respectiv. Sau poți face voluntariat pe ambulanță și te va ajuta în cazul în care vrei mai departe să te angajezi pe ambulanță sau UPU.
Toate cele bune!

| Wr3nch a răspuns:

Hai ca vrei cam multelaughing Zi mersi daca gasesti un internship platitlaughing

| vmalex21 a răspuns:

Din pacate in Romania nu prea exista asa ceva, se prefera voluntari care nu trebuie platiti, de parcă ti-ar face o favoare ca iti este permis sa muncești cot la cot cu ei.