| xrapalexx a întrebat:

Buna, te poti angaja ca stivuitorist daca esti femeie? Adica angajeaza cineva?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, cu conditia sa ai permis legal de stivuitorist.

| Nirvanaaa a răspuns:

Da te poți angaja dacă ești calificat pentru asta. Da, angajează.

| Werrich a răspuns:

Da, e plin de femei stivuitoriste la Selgros, Dedeman, Brico Depot și depozite.

| Yuoia a răspuns:

Da, te poti angaja daca esti specializata in aceasta meserie. Daca au nevoie (si mi se pare ca au), te angajeaza. Am vazut ca fac asta si prin hipermarketuri, pun marfa cu motostivuitorul pe ultimele rafturi (sau o dau jos).

| Mirel4412 a răspuns:

Da, poti, trebuie doar sa faci niste cursuri de 3-4 luni si gata, esti calificata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cerințele postului. Am lucrat pe lângă stivuitoristi, iar pe lângă manetele din stivuitor, mai trebuia sa mute de pe un palet pe altul role grele de 90kg sau peste 120 kg. Alții care trebuiau să încarce mașini și cu stivuitor și la mână... Și nu toate erau ușoare, crede-mă. Practic eu eram ajutor pentru stivuitoristi, dar nu ma puteam împărții în 10 și de multe ori încărcau singuri. Poate acolo unde nu se cere munca fizica pentru femei.

| Kamiyashiro a răspuns:

Da daca ai obtinut calificarea necesara. Mama mea a lucrat macaragista 17 ani. Deci stivuitorista e doar primul pas, apoi poti trece la next level.