| Alinavg a întrebat:

Știe cineva dacă sunt adevarate zvonurile despre admiterea la UMF Carol Davila București,că anul acesta fizica si chimia nu vor mai fi la alegere,ambele probe fiind obligatorii, pe langa proba de biologie?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Deocamdata nu se stie sigur, se va afla in primavara la publicarea metodologiei. Dar tinand cont ca este o masura in interesul tuturor si fara adversari (profesorilor li se vor furniza studenti mai buni, candidatii vor fi mai usor de departajat pe baze logice si corecte si vor fi incurajati sa invete mai mult), nu vad de ce nu ar intra.

| Alinavg explică (pentru Brigaela):

Da,este mai corect ca ambele probe să fie obligatorii.Mulțumesc pentru răspuns!