| Georgianaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Tocmai am terminat clasa a11a, la filo..si m-am gandit sa merg la farma. tarziu, stiulaughing. Oare as putea reusi sa invat in acest an pentru admitere la Cj (chimie si bio)?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Intai de toate, comanda-ti culegerile de teste pentru admitere(in cursul anului viitoar se poate sa nu mai ai ocazia trimiterii comenzii pe e-mail!). Apoi, descarca tematica, procura-ti manualele si apuca-te de treaba facandu-ti un program zilnic de studiu ( nu pe ore, ci pe subcapitole sau capitole in functie de marimea lor). Foloseste metoda cartonaselor (pe o parte scrie intrebarea iar pe verso, raspunsul) pentru fiecare capitol sau subcapitol---este mai eficienta decat orice alta metoda de invatare! Printre alte "beneficii", parcursul pe subcapitole/capitole te va ajuta sa te obisnuiesti cu volumul mare de material pe care-l vei avea de asimilat pentru examenele din sesiune(numai pentru un singur examen vei avea de invatat sute de pagini, poate peste o mie!)
Vezi, link pentru comanda culegerilor :http://www.umfcluj.ro/ro/component/k2/item/2116-culegeriadm

| GabrielStn a răspuns:

Da. chiar fara nicio problema. Cunosc multi prieteni care au facut chestia asta, dar apuca-te de invatat la chimie si bio fix de acum pentru admitere, pentru ca altfel te vei aglomera prea tare cu materiile. Bafta!