| lyTTTT a întrebat:

Pentru admitere la Medicina Dentara imi trebuie biologie de a11a si Chimie organica de ce clasa? Imi recomandati niste manuale dupa care as putea sa invat?big grin

1 răspuns:
| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Iti trebuie Anatomia si Fizionomia, care se face in clasa a 11a, si Chimia Organica, materie de clasele 10-11. Ca si manuale, din nefericire, alegerile nu sunt batute in cuie, optiunile variand de la caz la caz. INSA, fiecare facultate concepe subietele urmand informatiile prezentate intr-o anumita carte(si de la carte la carte, informatiile difera, informatii precum procente, cantitati de lichide, mase etc.), diferente ce te pot face sa pierzi puncte zdravene. Cel mai bine este sa intri pe site-ul facultatii si sa te uiti la ce manuale se cer pentru admintere. Pentru Biologie vor cere, cel mai probabil, Corint, insa fi atent/-a, deoarece sunt vreo trei versiuni de corint de clasa a 11-a. Intra pe site si comanda produsul ce este cerut, litera cu litera. Si spor la invatathappy