| Palabra1234 a întrebat:

Sunt in clasa a 12 la profil bio chimie. M-am gandit sa merg la informatica dar nu stiu daca pot sa ma pregatesc indeajuns sa pot merge la o facultate. Ce ar trebui sa invat pentru a putea lua 1. Bacul din info( asta o sa il dau daca vad ca merge bine cu programarea, altfel dau la bio)
2. Admiterea la o facultate (nu prea stiu ce facultati si profile sunt). As dori sa stiu ce profile de informatica sunt, in ce consta admiterile si ce limbaje de programare ar trebui sa stiu cand ajung la facultate(chiar daca nu este admitere).
Si mai am o intrebare... credeti ca este posibil sa invat anul acesta, din moment ce nu am facut deloc info pana acum, decat putin pseudocod(si nici la ala nu prea intelegeam mai nimic pentru ca nu eram interesat)?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

". credeti ca este posibil sa invat anul acesta..."

dacă n-ai făcut programare, mai bine te axezi pe bio - puțină toceală dar știi o treabă