| Deasonyka a întrebat:

a-si vrea sa-mi deschid o cariera in muzica, in principiu nu sunt cine stie ce mare artist dar am mai cantat la Zilele Bacaului(playback) iar atunci cand cant trebuie sa recunosc ca falsez dar nu foarte mult. Ulterior m-am apucat de canto fac de vreo 2 ani dar tot i-mi mai pierd vocea putin i-mi ies scapari foarte dese. Am zis ca daca a-si face o operatie la corzile vocale credeti ca m-ar ajuta? Adica nu stiu ma uit la Sexy Braileanca nu are voce si totusi fetita tunata suna placuta urechiirolling on the floor)Eu a-si vrea sa ma lansez dar datorita vocii mele nu cred ca pot ajunge prea departe. Ulterior m-am apucat asa...
1. Mi-am facut un site oficial(costa cam vreo 2mil plus 10 euro lunar sa-i intretii serverul)
2. O sedinta foto(65lei)
3. Un compozitor care sa i-ti compuna melodii cu linie si ritm melodic(0 lei)inca mai lucrez la cateva melodii
4. Un studio de inregistrari
Credeti ca voi avea vreo sansa sa ajung undeva, sau investesc banii aiurea? adica dati-mi niste sfaturi cum as putea incepe si ce lucruri as putea sa iau sa ma determine sa-mi schimb vocea

7 răspunsuri:
| emabrumareanu29 a răspuns:

Buna! Ce-ai spune sa ai un venit suplimentar?Id-ul meu este ema_brumareanu@yahoo.com ,iti pot da mai multe detalii.

| ZvT a răspuns:

Cauta-ti un impresar, urat, cu bani si trecut de 60 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa ajungi nimic, decat pitipoanca care sta capra pentru un suc sau un redbull in bamboo, parerea mea.stai acasa cuminte sau du-te la un profesor bun de canto si daca tot "fuge vocea" lasa-te

| Deasonyka explică:

Nu ma refeream la cum sa te culci cu barbati adica ma refeream la ce moduri te-ar putea face sa ajungi depate

| DarkSkittles a răspuns:

Trebuie sa-ti faci un videoclip si sa-l dai pe youtube, dupa care cred ca cinea va fi interesat/a de tine in mod muzical... Dupa care vei aparea pe posturi muzicale sau sa iei legatura cu o casa de discuri(studio de inregistrari).di dupa aceea vezi tu...Si mult succes! happy

| loserkidz111 a răspuns:

Daca vrei s fi mai mult decat sexy braileanca imi pare rau sa iti zic dar nu ai nici o sansa. fatuca aia are succes pentru e are silicoane si in creier cred, 0 neuroni si se culca cu toti papitoii ca sa ajunga la tv. ca sa ai succes mai intai fa niste canto serios sa iti faci o voce buna fara sa trebuiasca falsezi sau sa canti playback (mie mi.ar fi rusine sa recunosc mai ales in acest context).

| RaulBRB a răspuns:

Bagate pe youtube?