| Deasonyka a întrebat:

a-si vrea sa-mi deschid o cariera in muzica, in principiu nu sunt cine stie ce mare artist iar atunci cand cant trebuie sa recunosc ca falsez prea mult. Ulterior m-am apucat de canto fac de vreo 2 ani dar tot nu am voce calulea i-mi ies scapari foarte dese si i-mi pierd vocea.Am zis ca daca a-si face o operatie la corzile vocale credeti ca m-ar ajuta? Adica nu stiu ma uit la Sexy Braileanca nu are voce si totusi fetita tunata suna placuta urechiilaughing)Eu a-si vrea sa ma lansez dar datorita vocii mele oribile nu cred ca pot ajunge prea departe.Va rog din suflet dati-mi niste sfaturi cum i-mi pot schimba vocea, pana nu e prea tarziu si apelez la operatie.

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Vise.
Daca tu chiar nu ai voce, nu are rost sa faci canto sau mai stiu eu ce minuni.Nici sa te operezi nu are rost.
Apoi, sexy braileanca e o...nu are legatura cu ce vorbim noi.
Totusi, te inteleg, la varsta asta toate fetele viseaza sa ajunga vedete.Am si eu colege din astea in clasa.
Este foarte greu sa te lansezi.Gen, sa fi celebra, iar muzica ta sa fie ascultata peste tot, plus vanzari de albume.
Trebuie sa fi foarte buna pentru a ajunge, trebuie sa ai si noroc.
Sansele ca tu sa ai o cariera in muzica sunt de unu la un milion.
Incearca sa te axezi pe altceva, pe alt domeniu.
Ceva ce iti place, sau ceva la care esti buna.
De exemplu, eu mereu am iubit limbile straine, mereu imi placeau orele de engleza, franceza sau romana.Deci am sa ma axez pe filologie, apoi mai incolo, Dreptul sau cine stie ce altceva.
Cu vise ca vei deveni vedeta nu vei ajunge nicaieri.

1 răspuns:
| St3fania a răspuns:

Bine te inteleg da du-te si tu la o biserica si incearca la cor eu acolo mi-am inceput vocea si acum suna ca si a lui alexandra stan poate si mai bine...incearca nu te opreste nimeni pana la batranete ai toata viata inainte... sper ca te-am ajutat. funda