| lupsealexia a întrebat:

Am 12 ani iar cand termin liceul as vrea sa ma inrolez in armata(sunt fata). Îmi spuneti daca costa bani si cam ce probe ar trebui sa trec? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari ca ai ales aceasta cale. Putine fete si mai putini baieti vor sa imbratiseze aceasta cariera.Cum serviciul militar nu este obligatoriu va trebui sa faci un liceu militar. Dupa ce termini liceul militar iesicu grad de sergent din cate stiu si te vei putea inrola undeva. Daca vrei sa continui o facultate e ok dardaca vrei sa te inrolezi vei gasi explicatii la conducerea liceului militar.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi și mai multe detalii pe site-ul ministerului apărării naționale.
Mult succes!
Pa, pa.

| pufulescu a răspuns:

Eu as zice sa nu te inrolezi pur si simplu ci sa faci niste studii! Asta e valabil pentru orice meserie / cariera ti-ai alege.
In cazul acestei cariere, ai timp sa faci chiar si un liceu militar si de ce nu o academie militara.

| GoranAndrei a răspuns:

Din cate stiu eu, probele sunt la istorie, sport si matematica. Nu ai nevoie de bani intrucat statul sustine costurile.

| Anastasia223 a răspuns:

De ce ai ales aceasta cale? Te pasioneaza in mod special? Cunosti pe cineva inrolat in armata?