| SandorIon a întrebat:

Buna ziua/seara, vreau sa ma inrolez in armata Romana, ma puteti ajuta cum si ce ar trebui sa fac.
Am 18 ani, in 2 luni termin liceul... Si as vrea sa ma inrolez in armata.
Are vreo importanta Bacalaureatul sau varsta?
Orice informatie imi este de ajutor.
Multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa te adresezi Centrului Militar din judetul tau si acolo vei afla toate conditiile necesare pentru a te angaja ca soldat profesionist.

| mgtow a răspuns:

Bacu nu conteaza si varsta da, macar 18 ani ca sa poti castiga un salariu. Altii intra la 16 ani dar face scoala militara ca la copii mici apoi la 18 munca in cadru militar. Conteaza sa fi bun la proba fizica si la testele scrise

| PirvulescuCosmin a răspuns:

Trebuie sa fi cetatean roman. Si daca vrei sa te INROLEZI nu iti trebuie BAC-ul. Dar daca te angajezi cu, contract am impresia ca atunci trebuie bacul