| Ionut524 a întrebat:

Am 14 ani iar de anul acesta trebuie sa merg la liceu.Eu vreau sa ma duc la actorie,dar ideea e ca eu locuiesc in Maramures si as vrea sa aleg intre doua licee,prima varianta ar fi Liceul de coregrafie si arta dramatica-Octavian Stroia-CLUJ sau Dinu Lipatti din BUCURESTI.
Octavian Stroia e mai aprooape dar nu stiu cat de ok e,in schimb despre Dinu Lipatti am auzit mai multe, dar totusi e foarte departe.Ce ma sfatuiti sa fac?
OFER FUNDA!

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Daca iti permiti, mergi in Bucuresti, daca nu acasa.

Faza cu actoria e ca nu e suficient sa fii bun (e si asta important), trebuie sa ai si relatii, sa cunosti lume, sa cunosti alti actori/artisti ca asa ajungi sa primesti roluri, cunosti trupe de teatru etc.

In plus, in afara de teatrul local, nu cred ca maramuresul ofera prea multe oportunitati in domeniu. happy