| ownuoana a întrebat:

Buna TPU am 14 inca un pic si 15. iar eu ma gandesc la vitor, nu stiu ce meserie as putea avea, as vrea ceva sa imi placa si un salariu bun, avand in vedere ca sunt la liceu cu specializarea filologie jurnalism, nu imi doresc sa ajung jurnalistlaughing dar o sa imi termin liceul cu aceasta specializare. imi puteti spune niste meserii bune? mie imi place sa vorbesc, sa umblu cu acte laughing cv de gen.happy astept

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Trebuie sa faci si facultate, altfel e f greu sa te angajezi.eu tot filologie am terminat si am mers in iasi la ed fizica si sport, vroiam sa ma specializez pe kinetoterapie, a trebuit sa ma mut la buc si nu am mai avut cum sa-mi fac transferul si asa mi-am retras dosarul si sincer imi pare rau ca imi gasesc foarte greu un serviciu. toti cer o diploma de calificare sau experienta in domeniu

| HappyPebbles a răspuns:

Translator sau daca iti place sa vorbesti si sa umblii cu acte atunci avocat happy...

| ownuoana explică:

Viitor * ma grabeam

| ownuoana explică:

Normal ca voi face faclaughing