| Tudor_2273 a întrebat:

Buna TPU

Am 26 de ani (neimpliniti, in scurt timp implinesc), si vreau sa plec sa lucrez in Anglia, Londra. Cer sfaturi din partea celor care sunt acolo si lucreaza. Cum sa fac sa ajung? Nu am fite in legatura cu jobul, pot spala si vase pot fii si chelner daca stiu stiu ca pot in cativa ani sa urc scara ierarhica. Dar nu stiu care sunt primii pasi. E recomandat sa merg cu agentii?

Astept raspuns din partea voastra.
Mersi TPU

Răspuns Câştigător
| Authentic_Ok_1981 a răspuns:

Salut si eu m-am gandit sa plec la londra dar nu acum la vara.
Deci prima oara trebuie sa inchiriezi o camera pe 2-3 luni, dupa aceea iti deschizi un cont la banca pe adresa respectiva un card, iar cand iti va veni prima factura de la casa, electric si asa mai departe sa pastrezi bonu ala ca e platit pe numele tau, dupa ce ai facut toate astea te duci la ei la sa iti ofere un loc de munca.
Calificarile de la noi nu sunt valabile in uk iar ca sa fac o calificare acolo te costa 1200 lire. funda? big grin

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti lucra si fara calificare dar daca pleci fara sa stii cum e mersul acolo mai bine nu pleca pentru ca daca ramai si nu gasesti nimic, nu ai bani de bilet sa te intorci in tara e de rau.

| taviyamato a răspuns:

Conteaza enorm de mult experienta din Romania, daca ai experienta poti pleca prin agentii - nu e dracu atat de negru - se cauta prin hotelarie si de obicei iti da cazare si masa si 1000 si ceva de lire. Vezi ca la Brasov e o firma buna danfil jobs big grin